• Vynášanie Moreny

• Vo štvrtok 21. marca sme sa rozlúčili so zimou, vyniesli a zapálili Morenu - vládkyňu zimy a smrti. Ľupčianka ju odniesla ďaleko a my sme spevom a tancom do Partizánskej Ľupče privítali JAR. Veselý program si pripravili deti z MŠ a žiaci 2.-4.ročníka. Veríme, že zima sa už nadobro odsťahuje z chotára a my sa budeme tešiť z teplých a slnečných dní novej jari

• #ponozkovavyzva - plagát

• 21. 3. je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Oficiálne sa oslavuje od roku 2012, a to na základe rozhodnutia Organizácie spojených národov. V decembri 2011 Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo 21. marec za Svetový deň Downovho syndrómu s účinnosťou od roku 2012.

Prečo si v tento deň obúvame rozdielne ponožky?

Ponožky boli symbolicky vybrané preto, lebo pri troche fantázie pripomína ich tvar chromozómy. V tento deň si preto na každú nohu obúvame ponožky, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia - líšia sa farbou, vzorom či veľkosťou. Tým dávame najavo, že si uvedomujeme odlišnosť týchto ľudí, ale aj to, že ich podporujeme a ich inakosť chápeme. Rozdielnymi ponožkami demonštrujeme, že chápeme, že inakosť je normálna a patrí do nášho života. Rozdielnymi ponožkami demonštrujeme, že ju akceptujeme.

• Plavecký výcvik 3.A+4.A

• Žiaci 3.A a 4.A sa zúčastnili týždenného plaveckého výcviku, kde si osvojili základné techniky plávania. Získali zručnosť splývania, naučili sa skočiť šípku z mostíka. Počas ďalších dní sa zoznámili s technikou plávania pod vodou a šnorchlovania. Nakoniec každý dostal "mokré vysvedčenie" a stali sa z nich veľmi dobrí plavci.

• Čítanie v MŠ 7.A

• Mesiac marec je venovaný čítaniu, a aj my na našej škole venujeme čas knihám. Dnes sme sa s Miškom Z., Sárkou B. a Tamarkou Š., žiakmi 7.A, vybrali medzi predškolákov, ktorým sme prečítali z rozprávkovej knižky. Škôlkari boli super poslucháči a my im ďakujeme za pozornosť.

• Riaditeľské voľno - Testovanie 9

• Rozhodnutie o udelení riaditeľského voľna

Riaditeľ Základnej školy s materskou školou Partizánska Ľupča v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (Školský zákon) §150, ods. 5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov, udeľuje žiakom 7.-8.ročníka ZŠ Partizánska Ľupča dňa 20. 3. 2023 (streda) riaditeľské voľno z organizačných dôvodov - konanie celoslovenského Testovania 9.

Vyučovanie žiakov 1.-6.ročníka bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín.

• Fyzika 6.A

• Hustota a objem kvapalín v praxi. Šiestaci si vo štvrtok na fyzike vyrobili vlastné lávové lampy.

• Deň za bezpečnejší internet

• Včerajší deň na našej škole sme venovali prevencii za bezpečnejší internet. So žiakmi druhého stupňa sme veľa diskutovali a riešili túto tému. Navštívili nás aj odborníčky z CPPPaP LM so svojím preventívnym programom Ohrozenia virtuálneho sveta. Aktivity k téme boli potom rozvíjané na občianskej náuke a etickej výchove.

• Kvízový večer 5.A+6.A

• Ďalšie kolo Kvízoveho večera za nami a opäť to bolo super! V tomto si zmerali sily piataci a šiestaci. Napínavý súboj v závere opäť nesmel chýbať. Z bitky nakoniec vyšli víťazi Brndiarovci, na druhé miesto sa vyšplhali Balky s p.uč.Zuzkou a a tretie miesto napokon obsadili dlho vedúci Urbanovci. Víťazi kvízu vybrali tému pre budúce kolo - geografia Slovenska. Gratulujeme a ďakujeme všetkým za výnimočnú účasť a atmosféru!

• Lyžiarsky výcvik

• Žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka si v dňoch 4.3. - 8.3. spolu užili lyžiarsky výcvik. Začiatočníci urobili obrovský pokrok, skúsenejší lyžiari sa zdokonalili vo svojej technike. Okrem toho veľa spoločného času a zážitkov. Jasná nesklamala! Ďakujeme pánovi riaditeľovi za najlepší plán B.

• Rodičovské čítanie v MŠ

• Ďakujeme Matejkovej, Jakubkovej, Jasminkinej, Miškovej maminke a Matúškovmu ocinovi, že nám v rámci mesiaca knihy prišli prečítať do našej materskej škôlky.

• Žiak mesiaca FEBRUÁR

• Oznamujeme, že ŽIAKMI ŠKOLY za mesiac FEBRUÁR sa stávajú:

Za 1.stupeň Hana Balážecová (4.A)

Za 2.stupeň Mariia Kyreienko (5.A)

• Sokoliari majstra VAGANA

• Posledný februárový deň nám vyučovanie spestrili Sokoliari majstra VAGANA. Na hodine plnej zážitkov sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavých informácií o lese, jeho obyvateľoch, zahrali sa stromčekovú hru, skúmali hmatom ukryté prírodniny, hádali hmotnosť sovy, mohli sa dotknúť kožušiny líšky, jazveca, pohladkali plamienku a obdivovali rozpätie krídel orla skalného. Táto živá hodina biológie sa našim žiakom veľmi páčila a určite nebola posledná z radu zážitkového vyučovania.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Stredajšie poobedie sme venovali pamiatke P.O. Hviezdoslava, nášho slovenského velikána. Žiaci predniesli nádherné ukážky a ich výkony boli naozaj hodné školského kola. Tešíme sa hojnej účasti a umiestneným gratulujeme.

• Benefičný ples - foto

• Prinášame vám fotografie z Benefičného plesu, ktorý každoročne organizuje Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Partizánska Ľupča. Ples sa konal 3.februára a vyšiel opäť na jednotku. Naši ôsmaci a deviataci sa ukážkovo predviedli v role obsluhy a dievčatá z tanečného krúžku sa zase postarali o pekný kultúrny program.

Veľmi ďakujeme pánovi Jozefovi Krasničanovi, ktorý nám pri tejto príležitosti daroval sušičku pre MŠ.

• Workshopy pre učiteľov

• Počas tohto týždňa sme okrem práce veľa času venovali aj nášmu profesijnému rozvoju. Absolvovali sme niekoľko workshopov z dôležitých oblastí ako finančná gramotnosť, sexuálna výchova alebo konštruktivizmus.

Naši pedagógovia neustále na sebe pracujú, aby žiakom vedeli na vyučovaní dať len to najlepšie.