• Matematika 1.A

Na matematike sme si s prváčikmi zopakovali čísla. Využili sme netradičnú metódu, pri ktorej bolo úlohou znázorniť určené číslo svojím vlastným telom. Boli veľmi šikovní aj v zobrazení čísel, no aj v ich spoznávaní. Aktivita slúži na rozvoj priestorovej orientácie, zlepšenie predstavivosti a učenie sa pracovať v tíme.

• Mikuláš v našej škole

Mikuláš zas prišiel k nám. S čertom a dvoma anjelikmi. Priniesol radosť, no malí mali starosť, či neskončia čertovi vo vreci tiež. Zarecitovali, zaspievali aj do objektívu sa pousmievali a spoločne ho spolu s jeho sprievodom do vyšších ročníkov odprevadili. Pochodil Mikuláš aj staršie deti, zamával, zavolal a už zas letí. O rok sa stretneme zas.

• Stolný tenis OK

V utorok a stredu sme sa zúčastnili okresného kola stolnotenisového turnaja. Naši reprezentanti sa nedali zahanbiť a v silnej konkurencii obsadili pekné miesta. Dievčatá (Hrdinové, Vajdová, Čisárová) sa umiestnili na 4.mieste a chlapci (Peterec, Černoch, Balážec, Balko) na 5.mieste.

• Astrostop

Astrostop je názov ďalšej vedomostnej súťaže, na ktorej sme nechýbali. Na nováčikov krásne umiestnenie všetkých zúčastnených: na piate miesto sa dostala piatačka Nina Černochová, šiesty Alex Gríllus a na ôsmom mieste Michal Černoch. Určite si už zapamätáme, že najchladnejšie hviezdy majú červenú farbu alebo že na Mesiaci už stálo 12 ľudí.

• Arakovo

Na chvíľu sme sa preniesli do exotických krajín. Nakŕmili sme ohrozený druh aru hyacintovú, pohladili si zobákorožca bielochvostého, počuli pozdraviť kakadu moluckého či kakadu alba. Dozvedeli sme sa čo im chutí, aj čo ich naopak znervózňuje a dráždi. Nádherný zážitok!

• OZ Bez drog

V piatok sa žiaci šiesteho a siedmeho ročníka zúčastnili prednášky zameranej na prevenciu proti návykovým látkam. O tejto téme sa prišlo s nimi porozprávať občianske združenie Bez drog.

• Naša trieda číta - 2.A

Druháci sa zapojili do projektu Naša trieda číta. Tento týždeň, vďaka finančnej podpore ich rodičov, nám prišiel balík s 20-timi novými, krásnymi knihami z vydavateľstva Martinus, vďaka čomu sme si mohli zriadiť triednu knižnicu. Žiaci sa knihám veľmi potešili a každý si hneď jednu vybral na čítanie domov. Čítame si aj v škole. Každý deň im 10 až 15 min. číta vybranú knihu pani učiteľka a každý piatok máme Čítanie pre radosť, kde si žiaci prinesú svoju rozčítanú knihu. Po jej prečítaní o nej porozprávajú spolužiakom, aby im predstavili knihu, ktorá by sa mohla páčiť aj im. Veríme, že žiaci si čítanie obľúbia a spolu s hrdinami týchto kníh, sa prenesú na nové, nepoznané miesta a zažijú s nimi dobrodružstvá, o ktorých by sa im mohlo len snívať. Knihy nás duševne obohatia a majú moc rozšíriť naše vnímanie sveta a ľudí okolo nás.

• Výroba adventných vencov

Keďže onedlho nám začína adventné obdobie, každá trieda si dnes so svojou pani učiteľkou vlastnoručne vyrobila svoj adventný veniec. Adventný veniec, ktorý má 4 sviečky a každú adventnú nedeľu sa postupne zapaľuje o jednu sviečku viac, je typickým symbolom adventu.

• Vianočná miniBurza

Ponúkame Vám možnosť kúpiť si vianočné výrobky našich žiakov. Neváhajte a príďte si ich pozrieť aj naživo. Zisk bude určený na školské akcie a pomôcky. V prípade záujmu kontaktujte O. Fričovú alebo I. Migasovú.

• Domov pre všetkých

Koncept našej Zelenej školy sa snažíme neustále rozvíjať.

Deviataci spolu s pani učiteľkou Migasovou na hodinách techniky usilovne pracovali a zostrojili spolu domček pre hmyz.

Každý potrebuje domov. Aj hmyz. Možno ho neradi vidíme, ale v záhrade ho oceníme. Napríklad taká larva lienky dokáže za svoj krátky život zožrať takmer 800 drobných škodcov. Nezaostávajú ani predátori ako ucholak a zlatoočka. Hmyz má taktiež nezameniteľnú úlohu pri opeľovaní rastlín. Naši prezieraví deviataci preto vlastnoručne vyrobili hmyzí domček. Ten nájde svoje miesto v školskom areáli. Naši milí spolužiaci tak budú môcť sledovať napínavý príbeh zo života hmyzu.“ Rebeka Sliacka žiačka 9.A

• iBobor

Dnes sme odovzdali diplomy úspešným riešiteľom informatickej súťaže iBobor, v ktorej súťažili žiaci z celého Slovenska. Najúspešnejšími riešiteľkami sa stali štvrtáčka Natália Mičetić a piatačka Emma Pukajová, ktoré sa umiestnili na prvých miestach zo všetkých slovenských účastníkov vo svojej kategórii. Super!

• Šachový turnaj OK

Šach-mat, tak znelo heslo dnešného dňa. Naši deviataci sa zúčastnili šachového turnaja v CVČ LM. Neboli sme síce na prvých troch miestach, ale chalani sa zapotili, doslova, a dali zo seba všetko. Dobrá skúsenosť pre všetkých.

• Máme nového pomocníka!

Náš nový elektronický vrátnik Vám umožní dostať sa do budovy omnoho jednoduchšie. Môžete zazvoniť na náš sekretariát alebo v prípade, že idete vyzdvihnúť dieťa z družiny, zazvoníte na ŠKD1 alebo ŠKD2 a my Vám dvere otvoríme na diaľku. Nachádza sa pri prednom vchode.

• Burza SŠ

V utorok sme s ôsmakmi a deviatakmi absolvovali Burzu SŠ. Dúfame, že im to pomohlo v ich rozhodovaní pri výbere budúceho štúdia či povolania. Akcia vydarená!

Piatok 3. 5. 2024