• Rozlúčka s predškolákmi

Milí naši PREDŠKOLÁCI, ani sme sa nenazdali a už dávno nie ste malí, už ste veľkí predškoláci a o chvíľu z vás budú žiaci. Prajeme vám, aby ste ako prváci vykročili tou správnou nohou, veľa úspechov a chuť do učenia! Nech sa vám darí!

Lúčia sa s vami vaše pani učiteľky zo škôlky.

• Výlet pre žiakov mesiaca

Počas školského roku 2022/2023 sme každý mesiac vyhodnotili najlepšieho žiaka mesiaca za prvý a za druhý stupeň. Pre týchto žiakov sme okrem významného ocenenia pripravili aj odmenu vo forme výletu do nášho hlavného mesta. Navštívili sme výstavu Cosmos Discovery, ktorá vznikla v spolupráci s NASA, svetovými, českými i slovenskými odborníkmi zaoberajúcimi sa letmi do vesmíru. Spoločne sme sa prešli Bratislavou a spoznali všetky jej krásy. Domov sme sa večer vrátili zničení, ale plní nových zážitkov. Bolo nám potešením pre vás zabezpečiť tento výlet a dúfame, že budete medzi žiakov mesiaca patriť aj budúci školský rok.

• Koncoročné výlety

Skvelý výlet si užili žiaci 1.- 4.ročníka vo Fantázii Liptov v Ondrašovej. Dosýta si užili šmýkačky, preliezky, lezeckú stenu, autíčka a veľa iných atrakcií...Z Fantázie sme sa išli schladiť výbornou zmrzlinou v cukrárni Pralinka.

Spoločný výlet zorganizovali pani učiteľky aj pre žiakov 5. - 7. ročníka. Tí spoločne sledovali v kine superschopnosti komixových hrdinov, a potom sa vybrali na spoločný obed.

• Športový deň

Včerajší deň sa niesol v znamení pohybu. 10 disciplín zvládli všetci žiaci hravo, a tak si všetci zaslúžili medaily. Najlepší športovci jednotlivých ročníkov: Adrián Mičetić, Timotej Peterec, Matej Urban, Damián Dobák, Tobias Frič, Dávid Dobák, Artúr Kráľ, Martin Sameliak a Patrik Hrnčiar. Cenu najlepšieho športovca roka si za 1.stupeň odniesli Patrik Hrnčiar, Martin Sameliak, Dávid Dobák..za druhý stupeň Matej Urban, Damián Dobák, Michal Záchej. Finále vo volejbale medzi NAJ žiakmi a pani učiteľkami+pánom riaditeľom dopadol (nečakane) 2:1 v prospech žiakov. GRATULUJEME a tešíme sa na odvetu v budúcom školskom roku.

• Koncoročný výlet MŠ

Škôlkari dnes počas koncoročného výletu vycestovali do ZOO Spišská Nová Ves. Výlet si užili, najskôr svietilo slniečko, a potom začalo pršať, ale dážď ich neprekvapil.. boli pripravení, vytiahli pršiplášte a výlet pokračoval.

• Účelové cvičenie

V pondelok 26. júna si naši žiaci spolu so skutočnými zdravotníkmi vyskúšali ako zachrániť ľudský život, ako sa správať vo výnimočných situáciách. V hasičskej zbrojnici sa sa zoznámili s rôznou technikou, ktorá sa používa pri hasení požiarov. Na futbalovom ihrisku im predviedli svoje umenie psovodi a odvážni si dokonca mohli vystreliť zo skutočnej zbrane. V tento deň sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavých informácií, ktoré sú potrebné, v nepredvídaných situáciách.

• Vyučovanie vonku

Počas pekných dní v máji a júni sme veľa vyučovacích hodín strávili vonku. Vyučovanie vonku alebo v prírode znižuje stres a úzkosť, pomáha zvyšovať dobrú náladu a pomáha pri zvládaní emócií. Deti majú v súčasnosti často okolo seba veľa digitálnych obrazoviek. Výsledkom môže byť „porucha deficitu prírody“, ktorá môže viesť k obezite a možným psychologickým a akademickým problémom.

• Športová škola roka

Slušné umiestnenie v rebríčku škôl! Napriek náročným podmienkam na športové aktivity sme sa nenechali zahanbiť a naši žiaci celý rok podávali úžasné výkony. Vďaka nim naša škola porazila mnohé školy z okresu a umiestnila sa na deviatom mieste. Rebríček Športová škola roka zostavuje každoročne Centrum voľného času Liptovský Mikuláš.

• Školský piknik

Medzinárodný deň piknikov je každoročne 18. júna oslavovaný po celom svete a ponúka príležitosť pre rodiny, priateľov a jednotlivcov vyjsť von a užiť si prírodu. Pri tejto príležitosti sme si urobili školský piknik na našom dvore.

• EnglishStar

Naše hviezdy sa zapojili do medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku EnglishStar. 100% úspešnosť ako jediný dosiahol tretiak Artúr Kráľ. Ostatní tiež s vynikajúcimi výsledkami. Congratulations!

Piatok 3. 5. 2024