• Schránka dôvery

Máme novú schránku dôvery!!!

Niekedy je dobré mať pocit a istotu, že stále existuje riešenie ťažkých situácií. Nie vždy sme schopní niektoré náročné situácie zvládať sami. Každý problém je riešiteľný, ak ho chceme riešiť. Naša škola vám ponúka podporu aj istotu, že je tu niekto, kto je ochotný pomôcť, nájsť riešenie.

• Zippyho kamaráti

Dnešným dňom sme u našich prváčikov začali s programom Zippyho kamaráti, ktorý bude prebiehať pod vedením pani učiteľky Sklenárovej každý utorok.

Zippyho kamaráti je program sociálneho a emocionálneho učenia zameraný na rozvoj sociálnych zručností u detí. Vytvorila ho pred vyše 20 rokmi britská mimovládna organizácia Partnership for Children. Tento program sa realizuje vo viac ako 30 krajinách sveta, celosvetovo ním prešlo už viac ako 1,6 milióna detí. Na Slovensku sa realizuje od roku 2013.

• Október

Mesiac október by mal byť pre nás všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Prejavujme im úctu, pretože nám ešte vždy majú čo dať. Človek sa učí celý život a najlepším učiteľom sú jeho najbližší, rodina, rodičia, či starí rodičia.

Pri tejto príležitosti si deti 1.A na hodine výtvarnej výchovy vyrobili malý darček pre svojich starých rodičov.

• Remeselnícky jarmok

​​​​​Najlepšie domáce zákusky od skvelých rodičov našich žiakov. Ďakujeme všetkým za pomoc a podporu ZŠ s MŠ Partizánska Ľupča v jarmočnej cukrárni "Mňamky od ľupčianskej mamky".

Plus niekoľko fotiek z nášho vystúpenia - žiaci 2.A, 3.A, 4.A. Ďakujeme za krásny program.

(foto Martin Sprušanský)

• Európsky deň jazykov

Európsky deň jazykov bol vyhlásený v roku 2 001 a každoročne si ho pripomíname ako oslavu jazykovej rôznorodosti. Cieľom tejto oslavy viacjazyčnosti je podpora k učeniu sa nových jazykov, vďaka ktorým si žiaci zvyšujú svoje šance na štúdium, prácu a lepší život. Na hodinách angličtiny si vrámci tohto dňa vyskúšali svoje vedomosti aj žiaci 3. a 4. ročníka. Pracovali v tímoch, pod zvoleným menom riešili kvízové úlohy online. Najlepšie sa umiestnila a výborné jazykové zručnosti ukázala dvojica dievčat zo 4.A s menom Cool Wolves. Tesne za nimi boli tímy Ronaldo Fans a Zvieratá. Blahoželáme a prajeme veľa chuti pri učení. Lebo koľko jazykov vieš, toľkokrát si človek.

• Biela pastelka

Členovia žiackeho školského parlamentu sa v piatok zapojili do verejnej zbierky Biela pastelka, ktorú organizuje únia nevidiacich a slabozrakých na Slovensku. Počas dňa v škole aj v uliciach Partizánskej Ľupče stretli mnoho ľudí, ktorí boli ochotní prispieť na správnu vec. Ďakujeme.

• Európsky týždeň športu - BeActive!

Isto sa ti dnes lepšie učí, však? Dnes sme odštartovali Európsky týždeň športu - ako inak ako spoločnou rozcvičkou. Pokračujeme celý týždeň, tak si určite nezabudni úbor!

Športový týždeň pokračuje. Veselé cvičenia na prvom stupni, niektorí aj so športovým náčiním. Druhý stupeň v pomalšom tempe na TAI-CHI (tai-či) s dôrazom na správne držanie tela a dýchanie.

• Výstava domácich zvierat

Naši žiaci dnes tradične, deň pred Remeselníckym jarmokom, navštívili výstavu drobnochovateľov. Deťom sa páčili všetky vystavené zvieratá. Husi a kačky ich vyprevádzali hlasnými pozdravmi. Tento rok bola výstava spojená aj so súťažou, do ktorej naši žiaci nakreslili obrázky domácich zvierat. Tie najkrajšie sú vystavené tiež.

• Oživené nádvorie LKS LM

Dnes sme sa (5.A, 6.A) vybrali na milú akciu Oživené nádvorie do LKS v L. Mikuláši. V dielničke sme maľovali na hlinené srdcia, dozvedeli sme sa, že píšťaly a fujary sa vyrábajú z bazového dreva. Pozreli sme si bábkové divadlo Ako išlo vajce na vandrovku a obzreli sme si krásnu prácu šperkárov, keramikárov, kováčov aj tkáčov. Pomíňali sme, čo sa dalo a tešíme sa opäť na ďalšie akcie.

• Novinky

V našej škole už nie je zelený iba areál, ale aj strecha. Podarilo sa nám zrealizovať ďalší krok k environmentálnej výchove žiakov.

Šikovní žiaci druhého stupňa na hodine Techniky pomohli skrášliť pieskovisko pre našich škôlkarov.

• Do školy bezpečne - Čutkovská dolina

Štvrtkový adaptačný deň sme prežili v malebnom prostredí Čutkovskej doliny, kde nám svoje umenie predviedli príslušníci záchranných, hasičských a vojenských zložiek. Psovodi predviedli poslušnosť psíkov vycvičených na vyhľadávanie omamných látok, zadržiavanie páchateľov, hasiči za pár minút uhasili horiaci vrak a predviedli nám aj techniku policajných vozidiel. Po ukážkach si mohli žiaci vyskúšať na rôznych stanovištiach zbrane, odevy, rádiotechniku, vozový park polície, či hod granátom.

• Projektový deň - Deň mlieka, Deň srdca

Projektový deň k dňu mlieka a srdca úspešne za nami. Ako sme ich oslávili? Mlieko súťažným kvízom, ochutnávkou rôznych druhov, skladaním básní, vymýšľaním reklám a dokonca sa nám podarilo vyrobiť vlastný syr. Ďakujeme LK SERVISu za čerstvé mlieko na jeho výrobu. Nechýbalo ani pitie mlieka na rýchlosť - najrýchlejší šiestak Ivan Frič tak zabezpečil celkové víťazstvo jeho triedy. Na prvom stupni si cenu prebrala 4.A trieda. Ku dňu srdca nám deviataci pomáhali pri správnom postavení potravinovej pyramídy, odmeraní tlaku (dokonca sme merali tlak aj okoloidúcim), skladaní puzzle a naučili nás ako správne podať masáž srdca. Vyzdobili sme námestie a zapózovali v tvare srdca. Ďakujeme, Janko Molčan, za ten najkrajší výhľad.

• Ochrana života a zdravia

Vydarený utorok! Žiaci celej školy sa spolu vybrali na turistiku. Ku krížu sa dostal opäť celý druhý stupeň, ani huby sa pred nami neskryli. Najzdatnejší žiaci 1.-4.ročníka to dnes zvládli na Rumanec (16 žiakov), ostatní hľadali pod Rumancom zaujímavé prírodniny a cestou späť si zopakovali dopravné predpisy a správanie na komunikáciách.

Piatok 3. 5. 2024